Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Muzeum fotbalu i výročí hororové postavy, to jsou tipy pro Švýcarsko

Pokud chcete letos zůstat v Evropě, navštivte Švýcarsko. Kromě krásné přírody, horských stezek a dobré čokolády tu totiž letos budou mít hned dva unikáty. Prvním je FIFA muzeum, jehož návštěva je povinností každého fotbalového fanouška.

FIFA muzeum

Areál sídlící v centru Curychu údajně přišel na 180 milionů švýcarských franků a na 3 500 čtverečních metrech provede návštěvníky celou historií hry. Kromě síně slávy a kina nabídne například i největší sbírku knih o fotbale na světě.

Otevírací doba:

Úterý – Sobota 10.00 – 19.00
Neděle 09.00 – 18.00
Pondělí Zavřeno

Vstupenky

CHF

Dospělí 24.-
Děti (0-6 let) 0.-
Děti (7-15 let) 14.-
Senioři  (pracovní dny / víkend) 19.-/24.-
 Handicapovaní 14.-
Studenti 18.-

Rodinné vstupné ( 2+2 ) : 64 CHF

Adresa: FIFA World Football Museum, Seestrasse 27, 8002, Zurich, Switzerland

oficiální web: www.fifamuseum.com

Kam se dále podívat ve Švýcarsku? Možností je nepřeberné množství, zde jsou tipy odborníka na cestování Michala Tůmy z cestovní agentury Invia.

Když už budete v Curychu, zajděte se podívat i k jezeru, které se u města rozprostírá. „Pokud vám bude počasí přát, nevynechejte plavbu. Pohled na město z jezera vám dá zcela novou perspektivu,“ radí Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která nabízí tisíce zájezdů po Evropě i do exotických krajin. Plavba trvá hodinu a začíná na zastávce Landesmuseum. Pokud si ale chcete užít trochu romantiky a pobyt na lodi spojit třeba s večeří, vyberte si lodě odplouvající z Bürkliplatz.

„Budete-li ve Švýcarsku zůstávat více dní, můžete využít i dvoustého výročí zrození Frankensteina a zajet se podívat na Villa Diodati,“ doplnil Tůma. Právě v této vile se v létě roku 1816 sešla parta přátel včetně Lorda Byrona a Mary Shelley. Za chladných večerů si zde povídali strašidelné příběhy, které Shelley inspirovaly k vymyšlení legendární postavy doktora Frankensteina. Návštěvu podnikněte přes den a slavné švýcarské fondue si už dejte raději někde daleko od tohoto strašidelného domu.

zdroj: invia.cz

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest