Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Lyžařské zájezdy zima 2014-2015

5486087925_8e26a1164f_b

Ještě ani léto neskončilo, ještě se nevrátili všichni od moře a již jsou tu informace o lyžařských zájezdech pro zimu 2014/15.

Nejdříve ta horší část. Dle dnes vydané zprávy ČTK došlo ke zdražení zimních dovolených na horách o 7-10% o proti loňským cenám. Za nárůstem cen lyžařských zájezdů stojí inflace v alpských státech a oslabení koruny vůči euru.

Je to hlavně oslabení koruny, který lyžaři pocítí. A nezáleží na tom zda si zájezd koupí u cestovky nebo si zorganizují pobyt na horách sami.

Zde je vyjádření místopředsedy asociace cestovních kanceláří Jana Papeže: “ „Minimálně polovina lidí si lyžařské zájezdy organizuje sama. A tam se samozřejmě velmi projeví kurz koruny, protože při nákupu služeb – ať už permanentek, nebo ubytování, nebo pohonných hmot a stravování na místě se zdražený kurz koruny velmi výrazně projeví“ [ zdroj: rozhlas.cz  ].

Pojďme ale od zdražení pryč.

Jaké destinace jsou u českých lyžařů nejoblíbenější?

Asi není překvapením, že nejoblíbenější lyžařské destinace jsou Rakousko a Itálie.

Zimní dovolená v Rakousku láká svou dobrou dostupností, proto zde lyžaři stále více preferují kratší pobyty a prodloužené víkendy a vyrážejí do Rakouské části Alp vícekrát za zimu.

Lyžařské zájezdy do Itálie jsou oblíbené pro dobrou vybavenost lyžařských středisek a přijatelné ceny ubytování a služeb, zejména mimo sezónu jsou ceny v italských alpských  střediscích velmi příznivé.

Na to vše reagují cestovní kanceláře a rozšiřují nabídku zkrácených pobytů, nebo tzv. garanci sněhu. Samozřejmě, podobně jako u letních zájezdů k moři, i pro zimní lyžařské zájezdy nabízejí First Minute – slevy za včasný nákup 5-15 %.

Kam si letos vyrazíte Vy zalyžovat? Vyhraje Itálie, Rakousko, Francie nebo se podíváte k sousedům na Slovensko? A nebo strávíte zima v lyžařských střediscích v tuzemsku?

úvodní foto: SteFou! (flickr – CC )

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Tags: