Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Kypr – Agia Napa- Atlantica Aeneas

Tento hotel má několik nej, patří k nejlepším na Kypru, má jeden z největších bazénů v Evropě a leží v blízkosti jedné z nejkrásnějších pláží ostrova. Ideální dovolená, která splní všechny Vaše sny.

Atlantica Aeneas je náš skvělý tip pro dovolenou na Kypru.

Kypr – Agia Napa- Atlantica Aeneas *****

 Atlantica Aeneas2 
 
  • Doprava: letecky, odlet Praha
  • Termín: různé termíny
  • Strava:  Polopenze
  • Cena:  od 33 990 Kč

Luxusní hotelový resort se nachází v klidnější části letoviska Agia Napa, cca 2 km od centra. V okolí jsou bary a restaurace, vzdálenost od letiště je 50 km. Hotel leží cca 100 m od krásné písečné pláže.

Vzdálenosti: 3 km od Side, 7 km od Manavgat, 65 km od letiště v Antalyi a 75 km od centra města Antalya.

Atlantica Aeneas

Atlantica Aeneas1

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, Wi-Fi v lobby (zdarma), TV místnost, dvě restaurace, kavárna, bary, rozlehlý bazén s vířivkou (slunečníky a lehátka u bazénu zdarma), dětský bazén, vnitřní bazén, dětské hřiště, obchůdky, tenisové kurty, stolní tenis, squash, aerobic, fitness, minigolf, půjčovna kol, sauna, masáže (vše za poplatek). Hotel pořádá denní i večerní animační programy.

 Rezervace zájezdu a bližší informace o zájezdu

Pláž

Jedna z nejkrásnějších pláží Kypru je vzdálena jen cca 100 m od od hotelu (přes místní komunikaci). Slunečníky a lehátka na pláži za poplatek.

Atlantica Aeneas3

 Rezervace zájezdu a bližší informace o zájezdu

Víte proč je na Kypru moře průzračně čisté?
V moři okolo ostrova Kypr chybí plankton. A díky této absenci droboučkých živočichů je voda dokonale průzračná.

Náš tip na výlet

Pohoří Troodos a kláštery

V průběhu tohoto výletu navštívíte pohoří Troodos, které se nachází v centrální části ostrova. Budete míjet kopce, údolí, piniové lesy, typické místní vesničky včetně vesničky Omodhos proslulé místní architekturou. Cesta Vás zavede až k nejvyšší hoře ostrova Olympos, která je vysoká 1952 m n. m, navštívíte hrobku arcibiskupa Makariose III., který byl prvním prezidentem Kypru, a také kláštery Kykkos a Svatý Kříž, zvenku pak budete moci obdivovat architekturu kláštera Trooditissa.

Orientační cena: 40 EUR

Pafos – Kourion

Nejprve navštívíte starověké město Kourion a poté povede Vaše cesta do města Pafos, které je zapsané v kulturní listině měst UNESCO. Zastávka bude také u Dionysova domu, basiliky Ayia Paraskevi z 9. století a Afroditina útesu opředeného proslulou legendou.

Orientační cena: 40 EUR

Ceny výletů jsou pouze orientační, konkrétní cenu Vám sdělí Váš delegát, u kterého si můžete tyto a jiné výlety, které zpestří Vaši dovolenou na Kypru, objednat. Tento zájezd pořádá CK Alexandria.

Stručně o Kypru

Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Jeho poloha je jihovýchodně od Malé Asie. Od tureckého území jej odděluje 75 kilometrů moře.

Ze západu na východ měří 240 kilometrů a široký je 100 kilometrů. Kypr je ostrovem, kde se mísí prvky řecké, turecké a britské kultury.

Moře je tu opravdu nádherné, vždyť podle pověsti se u kyperských břehů zrodila z mořské pěny bohyně krásy Afrodité. Voda je zde průzračně čistá. Nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže najdete v Agia Napa, jejich bílý písek a čistá voda byly oceněny i v rámci UNESCO.

Ostrov je rozdělen na dvě části, a to Kyperskou republiku a Tureckou republiku severního Kypru, která je ovšem uznávána pouze Tureckem. Tato dvě území jsou striktně oddělena zelenou linií. Je možné navštívit v rámci výletu i tureckou část.


 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest