Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Krásy a okolí Vranovské přehrady

Někomu možná známá, ale i tak málo exponovaná Vranovská přehrada, která je přezdívána České moře nebo také Moravský Jadran, je jedním z velkých lákadel Moravy. Co vše zde ale můžete čekat? Jak je to s ubytováním a dá se tu dělat něco jiného než se koupat? No samozřejmě! Na to najdete odpovědi v našem článku.

České moře? Cože?

Vranovská přehrada je opravdu nádherným místem pro dovolenou. Podívejte se do dálky a budete si připadat jako u moře. Kromě toho se Vranov vyznačuje krásnou čistou vodou – vhodnou pro koupání, ale i pro rybáře. Kvalita vody zde patří mezi to nejlepší v České republice, to je jedním z důvodů, proč se sem sjíždějí lidé z celé republiky.

Stan, chata nebo hotel

Ubytování u Vranovské přehrady nabízí nejrůznější možnosti, jak trávit dovolenou. Pro milovníky přírody doporučujeme vyrazit pod stan. Najdete zde kemp přímo u přehrady, který nabízí kvalitní zázemí na dovolenou.

Nejlepší kempy v ČR
Víte že kempy u Vranovské přehrady patří k nejlepší kempům v České republice? Camping Vranovská pláž a Camp Bítov – Vranovská přehrada jsou v TOP10 nejlepších kempů Přečtěte si více: Nejlepší kempy v ČR

Samozřejmě tu najdete i hotel, který leží také v bezprostřední blízkosti přehrady. V přilehlém okolí potom můžete vybírat z různých chatek a penzionů, záleží na tom, co hledáte.

Zábava pro sportovní nadšence

Kromě každodenní možnosti plavání tu mají sportovci mnoho možností, jak trávit volný čas. Převážná část aktivit se odehrává ve vodě, ale to přece nevadí. Užít si můžete vodního fotbalu nebo například navštívit školu windsurfingu. Najdete zde ale i tenisové kurty nebo místo na squash. Vyrazit můžete i na projížďku na koni. Jestliže máte rádi výlety na kole, ale nepřivezli jste si ho, můžete si ho zde samozřejmě vypůjčit.

Výlety za poznáním a kulturou

Okolí Vranovské přehrady nabízí možnost poznat zajímavá místa. V první řadě stojí za zmínku NP Podyjí, který odsud máte, jen co by kamenem dohodil. Jeho krásy rozhodně vylepší váš prožitek z dovolené. Navštivte také zámek Vranov nad Dyjí, který je od přehrady opravdu kousíček. Velmi oblíbený a navštěvovaný je hrad Bítov.

V okolí naleznete také několik bunkrů, které ocení především nadšenci do vojenství. Jejich prohlídka ale rozhodně zaujme i vojenstvím nedotčené jedince. Zarezervovat si můžete také prohlídku elektrárny Vranov, která se nachází přímo pod přehradou.

A samozřejmě nesmíme zapomenout, že jsme na Jižní Moravě. Můžete navštívit nedaleké Znojmo, známou vinici Šobes nebo si udělat celodenní výlet do okolí Mikulova, Lednice, Valtic a prohlédnout si Lednicko-valtický areál.

úvodní foto: Hrad Bítov – autor: Lubor Kemza

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest