Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Keňa – pláže, safari a národní parky

14065993987_5137d14906_z

Keňa je krásná, velká a rozmanitá země. Rozkládá se u východního pobřeží v rovníkové oblasti Afriky.

Rozmanitost a krása Keni je hlavně, z pohledu turistů, v její krásné přírodě. Od východního pobřeží u Indického oceánu se rozkládá velká nížina, kterou postupně nahrazují hory.  A to hory docela vysoké. V Keni je druhá nejvyšší africká hora Mt. Kenya (Kirinyaga 5199 m).

V krajině se postupně střídají jezera, savana, lesy, hory a pláně.

Do Keni můžete cestovat kvůli odpočinku a exotice, pak Vás budou lákat krásné pláže na břehu Indického oceánu. Nebo se pocestujete kvůli přírodě a zvířatům, pak si určitě vyberte nějaký poznávací zájezd a zažijte krásné dobrodružství při africkém safari.

Podnebí

Keňa leží v rovníkovém a monzunovém pásmu. Na severu a severovýchodě jsou pouště a polopouště. U pobřeží je podnebí horké a vlhké.

Období dešťů zde převládají v březnu, dubnu, květnu, listopadu a prosinci.

Nejteplejšími měsíci v Keni je únor a březen a nejchladnějšími červen a červenec.

Teploty se u Indického oceánu pohybují v průměru okolo 30 °C.

Keňa – Víza a zdraví

Při cestě do Keni budete potřebovat vízum. Můžete si ho vyřídit v Praze prostřednictvím cestovní kanceláře při objednání zájezdu ( poplatek 1100 – 2000 Kč ) nebo při příletu za poplatek 50 dolarů.

Pro cestu do Keni je doporučeno očkování proti žluté zimnici, tetanus, hepatitida A a prevence proti malárii.

Keňa – pláže

Keňské pobřeží je tvořeno bílými plážemi s jemným bílým pískem a je omýváno teplými vlnami průzračného, blankytně modrého Indického oceánu. U pobřeží jsou také nádherné lokality pro šnorchlování a potápění.

Tip pro dovolenou u pláže

coral-key-beverly 

Keňa – Coral Key – Beverly

 

Rozlehlý oblíbený hotelový resort, skládající se z několika částí, leží přímo u krásné písčité pláže 

Chci zjistit více … 

Keňa a Viktoriino jezero

Do Keni částečně zasahuje Viktoriino jezero ( Ukerewe ), je to největší africké jezero, a druhé největší sladkovodní jezero na světě. Má rozlohu 68 800 km². Je maximálně 320 km dlouhé a 275 km široké. Většina Viktorinina jezera se rozkládá v Tanzánii.

Keňa – safari a národní parky

V Keni vzniklo 35 národních parků a rezervací. A dá se říci, že právě krása těchto parků a rezervací, je největším lákadlem pro cestu do Keni.

Proto když  se už vydáte na dalekou cestu do Keni, neměli by jste vynechat výpravnou safari. Pozorování divoké zvěře v její domovině bude pro Vás  zážitek na celý život. Například:

V rezervace Masai Mara nebo v Národním parku Tsavo uvidíte milionová stáda migrujících býložravců. V  Národní parku  Amboseli se můžete pokochat slony, lvy, hrochy a mnoha dalšími divoce žijícími zvířaty.

Právě tyto tří, výše uvedené národní parky a rezervace patří mězi nejkrásnější národní parky v Keni. Můžete zde obdivovat bohatství zvěře, přírodní panorama, a poznat svéráznou  kulturu Masajů.

Hory a ledovce v rovníkové Africe můžete obdivovat v okolí hory Mount Kenya.  Od výšky 3200 m se zde nachází Národní park Mount Kenya. Ledovce zde leží od výšky přibližně 4300 m.

Tipy pro poznávací dovolenou v Keni

safari-hotel-reef 

Keňa – Safari a hotel Reef

Tři nejkrásnější národní parky během jediného zájezdu, garance bohatství zvěře, přírodní panorama, svérázná kultura Masajů. Relaxace u moře po okruhu. Návštěva Mombasy, Nairobi a jezera Naivasha.

Chci zjistit více … 

 

 kena-po-stopach-velke-5

Keňa – po stopách “Velké 5”

Zájezd expedičního charakteru. Navšívíte Nairobi, a národní parky: NP Tsavo West a NP Tsavo East, NP Amboseli, NP Lake Nakuru, NP Maasai Mara, Severní výběžek tanzanského Serengeti. Safari a krása divokých zvířat.

Chci zjistit více … 

 

Dovolená v Keni – užijte si krásnou dovolenou na krásných plážích nebo zažijte divoké safari.

 

úvodní foto: Jalil Arfaoui

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest