Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Cestujeme na Maledivy

Maledivy (Maledivská republika) jsou ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka.

Celé stejnojmenné souostroví tvoří řetězec 19 korálových atolů, počínající 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnoucí se v délce zhruba 800 km severojižním směrem. Celkově se Maledivy sestávají z 1196 ostrovů, z nichž obydleno je zhruba 200.

Maledivy
Maledivy – foto: FonthipWard

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo

Maledivy – Základní informace

  • Hlavní město: Male
  • Měna: rufiyaa (rupie)
  • Jazyk: divehi (maledivština) – Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.
  • Počet obyvatel: přes 350 tis.

Země, která je nejplošším a nejníže položeným státem světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad hladinou oceánu), patří mezi vyhledávané turistické cíle a oblíbené destinace pro dovolenou a odpočinek.

Maledivy
Maledivy – Adaaran Club Rannalhi

Maledivy – měna

Měnovou jednotkou na Maledivách je maledivská rufie (RF), která má 100 lárí. Aktuální kurz je přibližně 1USD = 12,8 RF, pokud budete měnit z jednotné evropské měny EUR, pak 1 EUR = 17,2 RF.

Obchody a většina restaurací však běžně přijímá americké dolary.

Maledivy – víza

Ke vstupu na Maledivy není zapotřebí vízum. Jedinou podmínkou povolení ke vstupu je platný cestovní doklad a dostatečné množství finančních prostředků (netýká se organizovaných skupin). Za dostatečnou částku považují maledivské úřady minimálně 10 USD na každý den pobytu.
Pobyt na Maledivách do 30 dnů je bezplatný, prodloužení pobytu lze získat za 10 USD na den. Přihlašovací povinnost neexistuje, většina ostrovů však požaduje registraci v knize hostů.

Maledivy – doprava

Cesta na Maledivy trvá asi 11 hodin

Z letiště v Male v hlavním městě Malediv se dostanete do vybrané oblasti buďto hydroplánem nebo lodí. Hydroplánem se dostanete do Kuredu.

Na výběr mezi lodí a hydroplánem máte při cestě do oblasti Kuramathi Vilage, Kuramathi Cottage & spa, Holiday Island a Sun Island resort & spa.

Transfer pouze lodí je možný do oblastí Full Moon Maledives, Taj Coral Reef resort nebo Bandos

Maledivy – počasí

Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy skvělým místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Průměrná denní teplota po celý rok je mezi 30–32 °C, v noci mezi 25–26 °C. Teplota vody je rovněž konstantní, cca. 27 °C.

maledivy
Maledivy, podmořský život – foto: poolpe

Maledivy jsou často charakterizovány jako země slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů.

Zdejší podmořský svět je plný životaDovolená na Maledivách je ideálním cílem pro potápěče, milovníky šnorchlování i pouhé obdivovatele podmořského života.

 

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol.

Dovolená na Maledivách – výhodně – Užijte si v zimě sluníčka, moře a krásných pláží. Exotické zájezdy za skvělé ceny!

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest