Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

5 tipů pro Kubu

4594251317_e8aabc80d9_z

Kuba je krásný ostrovní stát v Karibiku. Díky svým plážím a velmi příjemnému podnebí je častým cílem pro turisty. Nabízíme Vám 5 zajímavých míst a věcí, které stojí za vaši pozornost při dovolené na Kubě.

1. Havana a její památky

Centrum Havany, hlavního města Kuby, nabízí krásné a zachovalé ukázky koloniální architektury. V úzkých uličkách historického jádra Staré Havany ( Habana Vieja ) najdete krásné ukázky staré architektury.

Kubánskou revoluci si můžete připomenout na Plaza de la Revolución, kde je také socha Che Guevary.

 Capitolio Nacional v Havaně - foto:Christopher Lancaster
Capitolio Nacional v Havaně – foto:Christopher Lancaster

Capitolio National – je jednou z dominant této čtvrti. Velká budova s kopulí, velmi připomíná svým vzhledem Kapitol ve Washingtonu.

2. Kubánské doutníky

Doutníky patří neodmyslitelně ke Kubě. Navštivte továrnu na doutníky a prohlédněte si jak se vlastně pravý kubánský doutník vyrábí.  Fabrica de Tabaco Pertagás je více než vyhlášená. Najdete ji nedaleko Capitolio National.

3. Karneval v Santiagu

Santiago je druhé největší město na Kubě. Najdete ho ve východní části ostrova. Vyhlášené je svým karnevalem. Počátkem léta, v červenci, se město změní na město barev a zábavy, na město, které podlehne velkému karnevalu.

4. Península de Zapata

Krásný poloostrov plných mokřad, divokých ptáků a úžasné přírody. Můžete se zde věnovat procházkám a pozorování krásných plameňáků. Potápění při pobřeží nebo si úžívat moře na krásných pláží.

U poloostrova také leží známá Zátoka sviní, která je jedním s nejvyhledávanějších lokalit pro potápění.

Kdo má rád divoká zvířata, například krokodýli, může navštívit Boca de Guamá, známou krokodýlí farmu.

5. Trinidad

Trinidad - foto: Martin Abegglen
Trinidad – foto: Martin Abegglen

Městečko které Vás nadchne svou starou architekturou. Projděte se por křivolakých uličkách strého města a prohlédněte si architekturu 16. století.

Trinidad leží u jižního pobřeží, asi v polovině ostrova.

Město je plné kostelů a různých muzeí. Podle starých záznamů zahlédli Evropané pobřeží v okolí Trinidadu v roce 1494, při jedné z cest Kryštofa Kolumba.

Nedaleko Trinidadu je poloostrov Península de Ancón, kde se nachází jedno z největších letovisek na jižním pobřežím. A tím se zase dostáváme k tomu hlavnímu, proč vyrazit na Kubu a užít si zde krásnou dovolenou – pobřeží a krásné bílé pláže!

 Dovolená na Kubě – výhodně – Užijte si sluníčka a krásné pláže. Exotika za skvělé ceny!

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Tags: