Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Slavná pláž Maya Bay v Thajsku bude uzavřena

Slavná pláž Maya Bay v Thajsku bude uzavřena. Pláž Maya Bay v Thajsku, kterou proslavilo natáčení filmu Pláž s Leonardem DiCapriem bude v létě na několik měsíců uzavřena uzavřena, pro velký nápor turistů na životní prostředí na pláži a v okolí.

Pláž Maya Bay v Thajsku se dostala i do žebříčku Nejlepších pláží světa podle serveru FlightNetwork.com.

 
 

Maya Bay leží na thajském ostrově Ko Phi Phi Leh. Idylická zátoka, ve které odehrával film Pláž v hlavní roli s hollywoodskou hvězdou Leonardem DiCapriem se potýká s velkým počtem turistů. Počet turistů v Thajsku se každým rokem zvyšuje, podle odhadů zamíří letos do Thajska až 37,5 milionu turistů a vysoký počet návštěvníků míří i na filmovou pláž.

Slavná pláž Maya Bay v Thajsku
Slavná pláž Maya Bay v Thajsku

Film pláž Maya Bay velmi proslavil. Během jediného dne uprostřed sezony k ní zamíří až pět tisíc na lodích vyplouvajících z nedalekého Phuketu nebo provincie Krabi. To je velký nápor na okolní přírodu.
Thajským úřadům došla trpělivost. A přistoupily, pro turisty, k radikálnímu kroku uzavření. Od června do září bude Maya Bay nepřístupná veřejnosti.

V ohrožení jsou zejména krásné korálové útesy. Turistický ruch je totiž začal poškozovat a úřady proto doufají, že těch několik měsíců v roce pomůže přírodě i útesům, aby se z náročného provozu dokázaly vzpamatovat. Podle ekologů ale zavření pláže na několik měsíců v roce nebude stačit. Zavřít je ale na celý rok nemohou, protože peníze z cestovního ruchu jsou pro Thajsko velmi důležité. A proto tento kompromis jen s několika měsíčním uzavřením.

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest