Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Jak se vyznat v cestovním pojištění

Chystáte se v nejbližší době do zahraničí? Stále ještě nemáte sjednané cestovní pojištění? V tom případě je nejvyšší čas, neboť bez této náležitosti byste se za hranice České republiky rozhodně vydávat neměli!

Cestovní pojištění, které si můžete sjednat

Cestovní pojištění si v současné době můžete sjednat u řady pojišťoven, přičemž se jednotlivé produkty často liší. Některé druhy pojištění jsou součástí „základního balíčku“, jiné nikoli, čili si musíte dohledat všechny potřebné informace. Na tomto místě pro začátek naleznete základní druhy cestovního pojištění.

  • Pojištění léčebných výloh. Zdaleka nejdůležitější varianta, v níž je zahrnuto krytí nákladů při nemocech či úrazech. To znamená, že nebudete muset sami financovat ošetření, potřebná léčiva či výdaje na přepravu. Nedílnou součástí pojištění léčebných výloh je asistenční služba, jíž lze kdykoli kontaktovat. Pamatujte na to, že na mnoha místech světa se pacienti spolupodílejí na financování léčby, takže bez cestovního pojištění můžete zaplatit enormně vysoké částky!

  • Pojištění rizikových sportů. Klasické cestovní pojištění zahrnuje úrazy při běžných sportovních aktivitách. Avšak chcete-li se v zahraničí věnovat některým nebezpečným činnostem, zařiďte si navíc připojištění rizikových sportů. Pak se budete moci věnovat adrenalinovým zážitkům přeci jen poněkud klidněji.
  • Pojištění odpovědnosti za škody. Na cestách se pochopitelně můžete dostat do situace, kdy např. způsobíte nehodu. Při té sice nemusíte utrpět žádnou újmu na zdraví, ale může dojít ke zranění druhé osoby či poškození jejího majetku. V rámci cestovního pojištění se lze krýt i proti těmto komplikacím.
  • Pojištění storna zájezdu. Aby ovšem byly všechny výše popsané situace aktuální, musíte na pracovní cestu či dovolenou nejprve vyrazit. Někdy ale není z určitých důvodů možné za hranice vycestovat. V takovém případě se vám bude hodit pojištění storna zájezdu.
  • Pojištění zavazadel. I při samotném přesunu do cílové destinace hrozí určitá nebezpečí, a to zejména ztráta či odcizení zavazadel. Jedná se opět o nepříjemnost, ovšem s pojištěním zavazadel vám alespoň pojišťovna pomůže minimalizovat vzniklé finanční ztráty.
  • Další možná připojištění. Jestliže chcete, aby vás za hranicemi skutečně nic nezaskočilo, existuje řada dalších možností připojištění na cesty. Budete-li se kupříkladu věnovat již zmíněným sportovním aktivitám, lze si nechat pojistit příslušné vybavení (bicykl, lyže apod.). A pokud nevydržíte bez svého čtyřnohého miláčka, pojištění případných léčebných výloh je rovněž na místě. Ani to však ještě není kompletní výčet…

Užijte si krásnou dovolenou bez zádrhelů. Vyberte si cestovní pojištění již od 9 Kč za den. Nejlevnější cestovní pojištění si vyberete při on-line porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Kde srovnat nabídky pojišťoven?

Pro srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven využijte on-line srovnávače. Můžeme doporučit:

Porovnej24.cz

Cestovko.cz

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest