Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Dovolená na Lipně, místo pro každého


Cestovatelskýobchod.cz - obchod pro ty, kdo milují cestování

Lipenská přehrada je jedním z nejnavštěvovanějších míst, a to nejen v letní, ale i v zimní sezoně. Nyní si můžete přečíst pár tipů na ubytování nebo informace o výletech na Lipně. Co vás tu čeká v zimě a co v létě? Nebojte, dozvíte se to!

Lipno v létě

Letní období láka všechny na dovolenou a k odpočinku. Proč si ho nedopřát zrovna na lipenské přehradě? Čeká tu na vás okouzlující voda, kterou obklopují šumavské lesy, a nachází se zde i nespočet památek, hradů a dalších turistických cílů.

Na své si zde přijde opravdu každý. Lipno je ráj pro rybáře, plavce i sportovce. Vyžití zde najdou například i windsurfingoví nadšenci. A jestliže nejedete na Lipno jen kvůli překrásné vodě, vyrazte na kolo po jedné z mnoha cyklostezek nebo navštivte hrad Rožmberk. Velkým lákadlem pro turisty je i Schwarzenberský plavební kanál nebo hora Plechý. Hlavní letní jedničkou pro léto je Procházka korunami stromů po speciálně zbudované stezce.

Lipno v zimě

Pro milovníky zimních radovánek nabízí Lipno širokou škálu zábavy. Kromě klasického lyžování můžete vyrazit například na snowkite nebo na zimní jachtu. V okolí Lipna najdete několik skiareálů, počínaje skiareálem Lipno. Dalším z mnoha areálů je Frymburk nebo například Hochficht, který leží na hranicích Česka, Rakouska a Německa.

Kromě toho zde najdete i velké množství běžkařských tras, které jsou pravidelně upravovány pro vaši spokojenost. A pokud nemáte běžky s sebou, nemusíte zoufat, zajděte do jedné z půjčoven a vyrazte do přírody.

Ubytování na Lipně

Lipno je jednou z nejvyhledávanějších oblastí pro letní i zimní dovolenou, a je tu tedy opravdu hodně možností, kde se ubytovat. Najdete zde několik apartmánů, hotelů či penzionů nebo můžete využít i možnost kempování. Například lze navštívit kemp Frymburk, který leží přímo na břehu lipenského jezera. Pro ty, kteří chtějí mít své soukromí, doporučujeme zvolit ubytování v jednom z apartmánů, kde si můžete i sami uvařit.

úvodní foto: Richenza

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Tags: