Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Vzpoura na Bounty a Tahiti

Vzpoura na Bounty

Píše rok 1789 a ozbrojená loď anglického loďstva Bounty připlouvá k tichomořskému ostrovu Tahiti, kde má naložit náklad chlebovníků, který byl určen pro obživu otroků v koloniích a Jamajce.

hms-bounty
Bounty

Námořníci strávili na Tahiti přes měsíc. Užívali si klidu, pohody a idilyckého života. Necelý měsíc po vyplutí zpět se odehrála vzpoura na lodi Bounty. Bylo to 28. dubna 1789, když se vzbouřenci, které vedl zastupující poručík Fletcher Christian zmocnili lodi a velitele lodi, poručíka Williama Bligha s jeho věrnými posadili do člunu.

Vzbouřenci se vrátili zpět na Tahiti. Část z nich se na Tahiti usídlila, část, včetně Fletchera Christiana zamířila na jiný tichomořský ostrov: Pitcairnův ostrov.

A jak to vše dopadlo? Velitel lodi William Bligh překonal nástrahy Tichého oceánu a doplul na záchraném člunu na Timor a poté zpět do Anglie. Proti vzbouřencům byla poslána fregata Pandora, která skutečně na Tahiti 14 vzbouřenců dopadla.

Část vzbouřenců, kteří odešli na Pitcairn, se dopadnout nepodařilo. Potomci britských námořníků a jejich tahitských žen na Pitcairnově ostrově žijí dodnes.

Popis vzpoury na lodi Bounty byl vyprávěn v několika knihách a filmech, například ve filmu Boutny z roku 1984 ( hlavní role Mel Gibson, Anthony Hopkins ) nebo Vzpoura na Bounty, film z 1962 ( hlaní role Marlon Brando, Trevor Howard, Richard Harris ).

Píše konec roku 2014 a … .

Tahiti

9616180521_6f90ffe438_z

Dnes je Tahiti především exotickou turistickou destinací, ale také se zde produkuje vanilka, olej monoi a hlavně známé černé perly.

Tahiti je největší ostrov Francouzské Polynésie, který se nachází v souostroví Îles de la Societé (Společenské ostrovy) v Tichém oceánu. Tahiti má rozlohu 1 048 km² a žije zde asi 180 tis. obyvatel.

Ve Francouzské Polynésii naleznete i další perlu Tichomoří – ostrov Bora Bora.

Hlavní město:  Papeete

Jazyk: francouzština, tahitština (úřední)

Státní zřízení: závislé území Francie

Měna: CFP frank (XPF) ( frank francouských kolonií )

Francouzská Polynésie, Tahiti  – Tikehau Pearl Beach Resort ****

 Tikehau Pearl1 
 
  • Doprava: letecky, odlet Praha
  • Termín:    7.2. – 16.2.2015
  • Strava: Snídaně
  • Cena: 105 490 Kč

Klidný hotel na malém atolu Tikehau stranou od mas turistů

Rezervace zájezdu a bližší informace o zájezdu

 

Francouzská Polynésie, Tahiti  – Kia Ora Village ****

 Kia Ora Village 2 
 
  • Doprava: letecky, odlet Praha
  • Strava: Snídaně
  • Cena: 99 230 Kč

Tento mimořádný hotel se nachází na samé hranici světa – na atolu vulkanického původu Rangiroa uprostřed neklidných vod Tichého oceánu. Nejen přilehlá průzračně modrá laguna či tradice pohostinnosti činí hotel Kia Ora výjimečným.

Rezervace zájezdu a bližší informace o zájezdu

Dovolená na Tahiti – luxusně – poznejte ráj na zemi, poznejte Tichomoří.

Pitcairnův ostrov

Pitcairnův ostrov je malý vulkanický ostrov v Tichém oceánu. Jde o druhý největší ostrov Pitcairnových ostrovů a jediný, který je obydlený.

V roce 1790 ostrov obydlili vzbouřenci z lodi Bounty (Angličané) společně s pár tahitskými zajatci a souputníky. Založili zde město Adamstown, loď spálili v zátoce Bounty Bay, a část jejich potomků zde žije dodnes, zbytek emigroval. ( zdroj: wikipedie )

 

úvodní foto: Lori Branham

 

Dovolená na Tahiti – luxusně – poznejte ráj na zemi, poznejte Tichomoří.

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Tags: