Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Vybíráme dovolenou – typy zájezdů

Základní předpoklad pro výběr dovolené, zájezdu, který vám bude vyhovovat a po jehož skončení si řeknete, že to byla fajn dovolená, je na Vás.

Zodpovězte si otázku: Co od dovolené očekávám a jak ji chci trávit?

Máte odpověď? Vyberte si svou dovolenou. Nejčastější typem zájezdů je dovolená u moře.

Dovolená u moře

7822_golden-taurus-park-01-tifprn

Pro většinu z nás, když se řekne dovolená, hned naskočí moře. Ano, pokud se to vezme na počet, je dovolená u moře nejoblíbenější. Hotel, pláž a nějaký ten výlet po okolí. Tak si mnoho z nás představuje dovolenou.

A je z čeho vybírat. K moři se díky velkému rozmachu letecké dopravy a nabídek cestovních kanceláří můžeme vydat v průběhu celého roku.

V letních měsících nejčastěji vyrážíme do zemí okolo Středozemního moře, kde prim hraje Chorvatsko a Řecko. Velmi oblíbené destinace a místa jsou také ve Španělsku, v Itálii, v Turecku, na Kypru nebo na Maltě. Trochu na ústupu, díky nepřehledné bezpečnostní situaci je Tunisko, které ale nabízí velmi výhodné ceny.

Na špici zájmu se dere bezpečné a levné Bulharsko a jeho černomořské pobřeží.

Podzimním termínům vévodí Egypt. V zimě pak nejčastěji vyrážíme do vzdálenějších exotických destinací, jako je:

Luxusnější dovolenou si můžeme užít například na ostrově Mauricius, na MalediváchSeychelách a nebo na ostrůvcích v Tichém oceánu ve Francouzské Polynésii.

Velmi oblíbené v kombinaci moře a poznání jsou destinace jako Srí Lanka, Bali nebo kombinace moře a safari v Keni. A to se již dostáváme k dalším typům dovolených.

Dovolenou samozřejmě nemusíte trávit pouze pobytem u moře. Pokud jste si zodpověděli otázku z úvodu strany a vyšlo Vám, že rádi cestujete, ale zároveň nechcete pouze lenošit. Výborně. Právě pro Vás připravují cestovní kanceláře poznávací zájezdy a další typy podobných zájezdů:

  • Poznávací zájezdy
  • Eurovíkendy
  • Plavby
  • Lyžařské zájezdy

Nebo raději preferujete dovolenou doma v České republice. Nabídka tuzemských zájezdů a nabídka ubytování po celé České republice je velmi bohatá.

Poznávací zájezdy

Zájezdy s programem zajištující poznání dané lokality. Jsou dva základní typy poznávacích zájezdů:

  1. Jste ubytování v hotelu, ideálně v centru nějaké oblasti oblasti, odtud vyrážíte na jednotlivé cesty
  2. Cestujete po vybrané zemi, území z místa na místo a většinou každou noc spíte v jiném hotelu nebo ubytovacím zařízení.

Zas je na každém z nás, jaké kdo preferuje pohodlí při cestování a poznávání krás tohoto světa kolem nás. Samozřejmě druhá varianta je méně pohodlnější a více dobrodružnější, ale lépe se vším seznámíte a více poznáte a vyzkoušíte.

Eurovíkendy

Kratší dovolená na 3-5 dní. Cestuje se většinou letecky nebo autobusem za účelem strávení prodlouženého víkendu v nějakém evropském městě a za poznáním krás, památek tohoto města a jeho okolí. Velmi často se také využívá k nákupům:-)

Za rozumné peníze se takto dá poznat celá Evropa.

Pro Eurovíkendy je možné využít nabídku cestovních kanceláří na kompletně zajištěné zájezdy se zamluveným ubytováním, stravou a dopravou. Někdy také s průvodcem.

Nebo si můžete Eurovíkend zorganizovat sami. Vybrat letenku od nějaké nízkonákladové letecké společnosti a ubytování si zamluvit pomocí některého specializovaného serveru. Například Booking.com

Nejoblíbenější destinace jsou Paříž, Londýn, Amsterodam nebo Barcelona. Někdo vyrazí na prodloužený víkend i do Dubaje.

Plavby

Plavby jsou velmi populární typem dovolené. Kombinují v sobě odpočinkovou dovolenou, kdy má palubě velké výletní lodi komfort a služby jako v hotelu. A zároveň při zastávkách v jednotlivých přístavech můžete poznat různá města.

Můžete zvolit plavby po Středomoří nebo se vydat do vzdálenějších krajin v Karibiku nebo Asii. Lze také uskutečnit cestu na ledoborci na Severní pól.

Lyžařské zájezdy

Klasika zimní sezóny – lyžařské zájezdy do Alp. Vyberte si jakékoliv lyžařské středisko v nějaké alpské zemi ( Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Francie ) a určitě nějaké cestovní kancelář nabízí do té oblasti zájezd. Samozřejmě jsou v nabídce lyžařské zájezdy do tuzemských zimních středisek.

Doprava u těchto zájezdů je většinou vlastní, ale některé cestovní kanceláře pořádají také zájezdy autobusem. Dražší zájezdy do luxusnější středisek mohou být i letecky.

Tuzemská dovolená

Česká republika nabízí mnoho krás a míst, které stojí za to navštívit. Ať už v létě a spojit to s turistickým nebo cyklistickým výletem nebo v zimě za lyžování.

Pro klid a odpočinek jsou ideální různé relaxační, léčebné a lázeňské pobyty v některých českých lázeňských městech. Velmi populární jsou také výlety za vínem a gastronomií.

Cestovní kanceláře nabízejí různé pobytové balíčky nebo si můžete dovolenou v Česku zorganizovat sami a pouze si zamluvit ubytování.

Velký výběr ubytování v hotelích a penzionech nebo pronájem chat a chalup nabízí

Chaty a menší penzióny nabízejí zajímavý proti pól velkým hotelům. Dovolená na chatě v krásné přírodě je skvělý zážitek, který si užije celá rodina. Chata nebo penzión je také výborný startovací místo pro dovolenou na kole, například v Českém Ráji nebo na Jižní Moravě.

Hotel si můžete vybrat a zamluvit například na serveru Hotely.cz nebo Booking.com

Různé tipy pro výlety a dovolenou po ČR vám nabízíme také v našem magazínu.

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest