Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Nezapomenutelné safari

MALAWI – ZAMBIE – Jezera, vodopády, safari

Proč cestovat do Malawi a Zambie:

Nezapomenutelné safari pro všechny milovníky zvířat v málo navštěvovaných národních parcích. Ráj fotografů! Šance pořídit bezkonkurenční záběry!

Zažijete safari, které Vám ostatní budou jen závidět. Pestrá škála afrických zvířat včetně velkých stád slonů, lvů, buvolů, zeber, žiraf, antilop i krokodýlů. Potápěčský ráj, výborné podmínky pro šnorchlování na jezeře Malawi, které je přezdívané teplým srdcem Afriky.

5025812-malawi-zambie-jezera-vodopady-safari

Stovky druhů orchidejí a dalších skvostů unikátní flóry. Neopakovatelné zážitky – unikátní noční safari, lodní výlety, pěší safari. NP Lake Malawi pod ochranou UNESCO. Chráněné pobřeží s křišťálově čistou vodou, ideální místo pro potápění a šnorchlování.

Zambie ani Malawi ještě nebyly objeveny turisty. Nejlepší je spatřit Afriku alespoň jedenkrát, než aby Vám o ní někdo tisíckrát vyprávěl. Cestujeme v malé skupince do 7 osob.

Nejčastěji zájezd průvodcu je Josef Porubský, který je i famózním kuchařem a díky jeho umění se akce stane nejen cestovatelským , ale i gurmánským zážitkem.

1. – 2. den

Letecky do jedné z nejkrásnějších afrických zemí, kde jsou všichni hosté vítáni. První kontakt s MALAWI, prohlídka hlavního města Lilongwe.

3. den

Vyšplháme se do příjemných Viphya Mountains, na největší člověkem zalesněnou plochu v Africe. Panoramatické vyhlídky do severní části Malawi. Cesta do Mzuzu, hlavního střediska severního Malawi.

4. – 5. den

Celodenní přejezd malebnou krajinou přes Rumphi do NP Nyika.

Nádherné horské scenérie, vlnité kopce. Hory porostlé jalovcovým lesem. Podaří se nám spatřit některou z 200 druhů orchidejí? Kombinace klasického safari tentokrát s pěší túrou po parku. Pohádková krajina plná zvěře. Podaří se nám spatřit antilopy koňské koupající se v některém z horských jezírek?

Na své si tentokrát přijdou i milovníci ptactva. Přejezd do Mzuzu.

5034882-malawi-zambie-jezera-vodopady-safari

6. den

Cesta k jezeru Malawi, které je přezdívané jako teplé srdce Afriky. Odpočinek u jezera. Pohodový život v rybářských vesničkách nedotčených turistickým ruchem. Pozorování místních obyvatel při opravě všudypřítomných rybářských sítí a přípravě náčiní na sušení tisíců ryb.

7. – 8. den

Podél jezera Malawi unikátní krajinou typickou pro oblast Velké příkopové propadliny až do městečka s krásnými plážemi Senga Bay. Koupání v jezeře ve Wheel Marina. Přes rybářskou vesničku Cape Maclear do Monkey Bay na břehu jezera Malawi.

9. den

NP Lake Malawi, který spadá pod ochranu UNESCO.

Chráněné pobřeží s křišťálově čistou vodou, ideální místo pro potápění a šnorchlování v obřím „akváriu“ mezi exotickými cichlidami. Půldenní lodní výlet po třpytící se hladině jezera. Večerní posezení s rybí hostinou.

5025814-malawi-zambie-jezera-vodopady-safari

10. – 11. den

Přesun k NP Liwonde. Safari v jednom z nejlepších parků v Malawi. Hlavní místo na pozorování zvěře v Malawi.

Klasická africká buš a řeka Shire River je útočištěm mnoha hrochů a krokodýlů. Na souši žijí sloni, buvoli, vodušky a vzácné antilopy koňské. Zomba – dřívější hlavní město Malawi s typickou koloniální architekturou. Za městem se tyčí Zomba Plateau s vrcholky kolem 2 087 m. Horský masiv protkaný potoky s množstvím ryb, vodopády s živou vodou. Cesta k pohoří Mulanje.

Vulkanické pohoří s množstvím vrcholů nad 2 500 m. Zarostlé svahy jsou součástí přírodní rezervace.

12. den

Půldenní pěší výlet do NP Mulanje. Nejvyšší hora střední Afriky Sapitwa Peak (3002 m), nekonečné čajové plantáže na úpatí hory.

13. den

Přejezd do druhého největšího města Malawi – Blantyre. Centrum finančnictví a obchodu. Nákupní střediska podobná našim evropským. Kontrastem jsou místní tržiště nabízející levné ovoce, zeleninu, oblečení. Projížďka městem. Zastávka u Mandala House – jedna z nejstarších budov ve městě, dnes sídlo umělecké galerie a kavárny.

14. den

Celodenní přejezd přes pohoří Dedza s kouzelnými výhledy na jezero Malawi do ZAMBIE. Správní městečko Chipata.

15. – 17. den

5034880-malawi-zambie-jezera-vodopady-safari

Přesun do NP South Luangwa. Odpolední safari v parku. Místní specialitou jsou obrovská stáda slonů čítající až 70 jedinců, žije zde největší populace hrochů v Africe, Thornicroftovy žirafy či 14 různých druhů antilop. Šance na lvy!

Fakultativně unikátní noční safari plné nokturních živočichů. Zvuky divočiny na dosah ruky. Další celodenní safari v parku. Návrat do Chipaty.

18. – 19. den

Lusaka, hlavní město Zambie. Večerní lákadla, místní bary a rytmická africká hudba. Večerní odlet do Evropy.

20. den

Letecký návrat domů.

7.6. – 26.6.2016 20 dní odlet Praha 89 900 Kč
15.11. – 4.12.2016 20 dní odlet Praha 89 900 Kč

Obě země ( Malawi a Zambie ) nabízejí bohaté safari v národních parcích.

Dominantou krajiny Malawi je sladkovodní jezero Malawi. Které je zajímavé nejen svým původem, ale také obrovskou biodiverzitou, téměř všechny zde žijící druhy ryb jsou endemické.

Poznámky k zájezdu

Ubytovaní budeme v hotelech střední turistické kategorie, částečně potom i v jednoduchých chatkách během safari. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajaté vozidlo, které bude řídit sám průvodce.

V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Malawi

Země rozdělená na správní celky s 28 okresy, kde žije přes 12 mil. obyvatel.

 • rozloha: 118 480 km²
 • hlavní město: Lilongwe
 • měna: malawijská kwacha (MWK)

Malawi v sobě ukrývá mnoho přírodních krás. Celou zemí se táhne od severu k jihu Velká příkopová propadlina, jejíž dno je v severní části zalito jezerem Malawi, které je třetím největším africkým jezerem.

Nejvyšší pohoří Shire Highlands dosahuje na jihovýchodě horou Sapitwa 3 002 m.

Většina země je pokryta rozlehlými pastvinami, kde se potulují antilopy a levharti, před lovci chráněni v pěti malawijských národních parcích.

 • Kasungu
 • Lake Malawi
 • Lengwe
 • Liwonde
 • Nyika

UNESCO-MAB biosférické rezervace v Malavi

 • Mount Mulanje

Podnebí v Malavi je rovníkové s letním obdobím dešťů a zimním obdobím sucha. Průměrné teploty nejteplejšího měsíce se pohybují od 20°C po 27 °C, nejstudenějšího od 14 °C do 19 °C

5025813-malawi-zambie-jezera-vodopady-safari

Zambie

Zambie je chudá, typicky rozvojová země s krásnou africkou přírodou, kde žije přes 13 mil. obyvatel.

 • rozloha: 752 614 km²
 • hlavní město: Lusaka
 • měna: zambijská kwacha (ZMK)

Většina území státu je tvořena lehce zvlněnou náhorní plošinou ve výšce kolem 900 – 1 500 metrů nad mořem, která je na východě prolomena riftovým údolím řeky Luangwa.

Do území Zambie zasahuje také několik velkých jezer, například část jezera Tanganika, nebo část jezera Mweru. Z vodopádů stojí za zmínku vodopády Ngonye či známé Viktoriiny vodopády.

Podnebí je tropické, střídají se tři hlavní roční období (období dešťů od listopadu do března, chladné suché období od května do srpna a horké suché období v září a říjnu). Průměrná teplota se pohybuje od 16 °C v červenci do 24 °C v říjnu

zdroj: wikipedia, Invia a další webové stránky

Vydejte se za poznáním krás zemí v jižní části Afriky a prožijte nezapomenutelné zážitky na právem safari.

Přejít na detail zájezdu >>
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest