Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Japonsko – země s mnoha zajímavými turistickými místy

Země vycházejícího slunce

Regions_and_Prefectures_of_Japan_2.svg
Japonské prefektury – zdroj: wiki

Když se řekne Země vycházejícího slunce, je samozřejmě jasné, že řeč je o Japonsku, které se nachází ve východní Asii.

Japonsko je destinací, která se čím dál více stává poutním místem turistů. Minulý rok byl pro tento stát vůbec nejúspěšnějším za posledních 40 let, kdy zde zavítalo více než 14 miliónů turistů.

Dá se předpokládat, že rok 2015 bude pro Japonsko ještě více úspěšnější. Tomu, že se turistů v Japonsku objevuje rok od roku více, se není vůbec co divit. Má totiž mnohé co nabídnout. Pro prohlídku Japonska nejvhodnější zvolit poznávací zájezd a poznat jeho krásu.

Japonsko – Ostrovní hornatý stát

Japonsko tvoří mnoho ostrovů a mezi ty největší patří Honšú, Kjúšú a Šikoku. Většinu této země tvoří hornatá krajina, jejíž vrcholem a také symbolem je hora Fudži. Hlavním městem je Tokio, které má přes 9 miliónů obyvatel a je nejnavštěvovanějším místem zahraničních turistů. Co se týče ekonomiky je Japonsko považováno za třetí největší na světě. Japonsko se také druhým největším automobilovým výrobcem na světě. Mezi nejznámější automobilové značky této země patří například Honda, Toyota či Suzuki. Japonsko se může pyšnit i svou technologickou vyspělostí.

mt-fuji-477832_640
Fudži – foto: kimura2

 

Zajímavostí, které Japonsko dalo světu

Mezi známé japonské věci patří zejména japonské umění písma kaligrafie, pak také origami, což je skládačka z papíru a v neposlední řadě i japonský oděv kimono. Kimono nosí nejčastěji umělkyně nazýváná gejša, která dělá společnici na různých kulturních akcích a baví diváky tancem a hrou na různé hudební nástroje. Mezi světové kulturní památky UNESCO se řadí japonské divadlo Nó a také divadlo Kjógen.

Japonskou stopu můžeme najít i v kinematografii, které tato země dala žánr anime, což jsou kreslené filmy, seriály a pohádky. Dalšími japonskými zajímavostmi jsou bojová umění aikido, karate, kickbox nebo judo.

Tradiční japonská kuchyně

Pro Japonsko je typická i jejich kuchyně. Mezi ty nejvíce používané ingredience v této kuchyni patří rozhodně rýže, zelenina, ryby a další mořské plody. Japonská jídla jsou podáváná s minimální tepelnou úpravou a to nejčastějí právě s rýží.

Velice známým japonským pokrmem je v našich končinách suši, což je především rýže se syrovým rybím masem.

sushi-599721_640
sushi – foto: Nile

 

Suši je kvalitním a výborným japonským jídlem, jelikož jeho základem je syrová ryba, která je pro zdraví prospěšnější, než ryby tepelně upravované. Také je v suši obsaženo mnoho kvalitní zeleniny, která je zdrojem důležitých látek pro naše tělo.

Lidé, co se týče japonské kuchyně, se dělí na ty, kteří ji vyloženě nesnáší a na ty, kteří ji milují. Jestliže vám japonské jídlo nebude chutnat, nemusíte zoufat. I v této zemi totiž najdete mnoho evropských restaurací nebo amerických fastfoodů.

Spoustu zajímavých památek, které stojí za návštěvu

Pokud se budete chtít podívat po nějakých japonských památkách, tak zde najdete spoustu zajímavých míst.

Třeba takovým jedním zajímavým místem je hrad Himedži ve městě Himedži, který spatřil světlo světa již na počátku 14. století. Během této dlouhé doby vydržel několik velkých zemětřesení a dokonce i bombardování za 2. světové války. Tento hrad se vyznačuje svým úchvatným architektonickým vzhledem a jedinečnou originalitou.

Dalším známým a turisty velice navštěvovaným místem je také hrad a to s názvem Macumoto ve městě Nagano. Posledním známým hradem je hrad Kumamoto, který společně s výše zmíněnými hrady tvoří tzv. Tři slavné hrady.

Ale abychom nezůstali jenom u hradů, tak stojí za to se v Japonsku podívat i na posvátnou horu Fudži, o které jsem se vám již zmínil v úvodu tohoto článku.

Pak tu máme město Hirošima, což je město, které bude navždy skloňováno ve spojení s výbuchem atomové bomby. Zde se i nachází muzeum, které tuto událost připomíná. Ve městě Hirošima se nachází i Genbaku dómu, což je památka figurující na seznamu UNESCO. Tato budova je bývalá obchodní komora, která byla poničena následkem výbuchu atomové bomby.

Hiroshima Gembaku Dome
Hiroshima Gembaku Dome – foto:Ukuran asli

 

Místem, které by měli navštívit všichni turisté cestující do Japonska, je město Kjóto. Kjóto je historické kulturní město, kde se nalézá spousta chrámů, muzeí a mnoho paláců. Své místo zde má i zábavní čtvrť Pontóčó. V této čtvrti se nachází stryptýzové bary, kluby a další zábavná místa. Ve spojení s městem Kjóto nesmíme zapomenout ani na zlatý pavilon Kinkaku-dži, což je jedna z nejslavnějších památek v celém Japonsku.

Japonsko je zemí neomezených možností a pokud se do této země vydáte, určitě nebudete litovat. Vzpomínek z tohoto úžasného výletu po Japonsku vám zůstanou po celý život.

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest