Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

S malými dětmi do Chorvatska? Istrie je jasná volba!

Alespoň jednou ročně potřebuje vypnout každý. Zapomenout na práci, vystoupit z kolotoče nikdy nekončících domácích povinností, vykročit za hranice všedních dnů. Chcete si užít volný čas se svou rodinou a neumíte si dovolenou jinde než na mořském pobřeží představit?

Jste milovníky Chorvatska, ale obáváte se, jak děti zvládnou cestování? Pak je destinací pro vás jako stvořenou Istrijský poloostrov.

Chorvatsko, Istrie, Poreč - Lanterna Apartments
Chorvatsko, Istrie, Poreč – Lanterna Apartments

Istria – Přijatelná vzdálenost, příjemné klima

Poloostrov Istrie leží mezi Terstským a Kvarnerským zálivem. Chorvatská část Istrie začíná na hranicích Slovinska a táhne se směrem k jihu až k mysu Kamenjak.

Pro dovolenou s malými dětmi v této destinaci hovoří tedy mimo jiné právě její snadná dostupnost. Cesta se, na rozdíl od návštěv střední a jižní Dalmácie, zkrátí až o polovinu či více. Přesto zde naleznete typické středomořské klima i přírodu.

Teploty vzduchu tu vystupují na průměrných 26 oC v červnu,  32 oC  v červenci a 30 oC v srpnu, teplota moře je v průběhu léta konstantních průměrných 26 oC. Navíc se Istrie může pochlubit úžasnými 2 400 hodinami slunečního svitu ročně!

Istrie – kolébka dovolených u moře

Díky svým ideálním podmínkám a snadné dostupnosti se právě Istrie stala už v 19. století oblíbeným místem pro rekreaci turistů z celé Evropy. První hotel, který měl pojmout jejich nápor, zde vznikl už v roce 1844!

Dnes si tu už návštěvníci mohou vybírat ze stovek hotelů, penzionů i apartmánů. Každý si může zvolit svůj ideální způsob ubytování podle individuálních požadavků i finančních možností. Nejznámějšími rekreačními středisky, kam ročně míří tisíce Čechů, jsou Umag, Poreč, Rovinj, Pula…

Co Istrie nabízí?

Istrie je skvělá destinace pro vaši dovolenou. Kromě skvěle udržovaných a upravených pláží (v naprosté většině případů s velmi pozvolným vstupem do moře), z nichž mnohé získaly prestižní Modrou vlajku, uklidňující zeleně všudypřítomných borových lesů a neskutečně čistého moře, se zde zájemcům nabízí možnost návštěvy celé řady kulturních i přírodních památek a zejména ve velkých letoviscích i rozmanitého sportovního vyžití pro všechny věkové kategorie.

4 tipy pro dovolenou a ubytování na Istrii

Savudrija Apartments Funtana

Savudrija Apartments

hotel Funtana

Stupice Camping Village Holiday

Stupice Camping Village

Hotel Holiday

Kompletní přehled všech termínů a hotelů pro Istrii si vyberete zde: Dovolená na IstriiLíbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest