Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Besedické a Suché skály I.

Pro Besedické a Suché skály v Českém ráji se nabízejí dva možné výlety. Kratší a delší. I. je ten kratší. Výchozím bodem je městečko Malá Skála.

Malá Skála se rozkládá na obou březích Jizery. Leží necelých deset kilometrů od Turnova. Je velmi dobře přístupná autem, busem nebo vlakem. Malá Skála je ideální místo pro start turistických aktivit v této části Českého ráje. Turisti, cyklo turisti zde najdou skvělé podmínky pro své výpravy. Při dobrém stavu vody v Jizeře je zde častý start vodáckých výprav po Jizeře.

Skalní útvary v kopcích na Jizerou vznikaly na přelomu třetihor a čtvrtihor. Nabízejí nám v dnešní době uchvatné vyhlídky a krásné průchody mezi nimi. Vydejme se tedy do kopců.

Z Malé Skály stoupáme po červené, směr Besedice. Po 2 km přijdeme na rozcestí Pánovo pole. Tato první část je docela náročná a šplháme se do prudšího kopce.

Nyní nás ale odmění krásné vyhlídky ze skal na okolí. Na rozcestí se dáme do prava po žluté a začneme okružní trasu po Besedických skalách. Přes nesčetné vyhlídky nás cesta zavede do skalního bludiště s názvem Chléviště. Když se vymotáme ven a pokračujeme dále po žluté na vyhlídku Českých bratří. Na dalším rozcestí pokračujeme po modré do Besedic. Zde se v hospůdce můžeme odměnit.

Cesta zpět zase vede po žluté na druhou stranu Besedických skal, přes různé krásné vyhledy na sousední Suché skály. Z roscestí Pánovo pole se vrátíme zpět do Malé Skály.

Po 8 km zakončíme výlet v hospůdce Boučkův statek, roubená stavba s příjemnou staročeskou hospůdkou.

foto: stezka do Besedických skal – ŠJů

Ubytování v Českém ráji – vyberte si

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest